Bir Sineğin Maceraları

İllüstrasyon: Birkan Can Evirgen

Ooo.. Ne kadar da güzel bir masa! Hadi hemen mideye indirelim birkaç çimdik bir şeyler..

– Ne kadar kötü bir hayvan!

Ne, ben kötü müyüm? Neden bana öyle bakıyor bu sarışın adam? Numan bu amcanın ismi.

– Çekil yemeklerden karasinek!

Bir de bana kara diyor utanmadan! Ben bir kere ekosistemin bir parçasıyım oğlum! Yok yok, lafı gevelemeyeyim de kaçayım ben! Şimdi kafama yiyeceğim o şaplağı da göreceğim günümü! Vızzz vızz da vızz vızz be!

Aaa.. Burası da neresi? Tuvalet diyorlar buranın adına, ne kadar da hoş bir yer. Burada da bir sürü mamalar var. Haydi, buradan da yiyelim… Ne kadar da şiştim, biraz dinlenmeliyim…

Yaşasın! Şimdi de bal buldum! Bunun da tadına bakmalıyım! Canlı dediğin aç gözlüdür, her şeyin tadına bakmak ister. Yine geliyor şaplak yandım Allah!

Neyse bu sefer de ucuz kurtuldum. Bu insanlar neden benden bu kadar nefret ediyorlar anlayamıyorum bazen. Gideyim de özür dileyeyim ev sahibimiz Numan amcadan, ne de olsa evimize balları, mamaları, tuvaletleri o getiriyor…

Merhaba Numan amca! Vız vız. Senden o kadar fazla küçüğüm ki, o yüzden sana amca diye hitap ediyorum vız vız.. Teşekkür ederim beni beslediğin ve çocuklarıma bakıp büyüttüğün için vız vız. Bazen üstüme yürüyüp bana şaplatacağını düşünüyorum o garip nesneyle ama biliyorum, sen evimizin bir tanecik amcasısın ve hem seversin hem de döversin vız vız.

– Aa, uyumaya çalışıyorum kulağımın dibinden gitmiyor şu pis hayvan!

Oğlum, gel sen de amcana teşekkür et. Pipini de göster derdim ama göremez zaten ufacık bir şey. Karıcığım, sen de gel! Mahmut ağabey, sen de gel, hepimiz teşekkür edelim. O da ne? O garip fısfıs. Mm kesin mama çıkar içinden! Hanım, hazırlan Numan amca anladı teşekkürümüzü bu sefer! Kesin bizi ödüllendirecek!

 

• İlknur Luxus dinleyip dergi üzerinde çalışırken, Luxus’tan Alper arayıp her ikisini de büyük bir şaşkınlığa uğratmıştır. Luxus ile Deli Draje’de röportaj yapacak olan İlknur ve Ece de, çok büyük bir heyecan yaşamaktadır.
• Üniversitenin 2 hafta süren vizeleri nedeniyle derginin çalışmaları hep son ana bırakılmıştır. Bu madde girilirken büyük bir stres yaşanmaktadır.
• İlknur’un sevmediği bir şey varsa o da Seferihisar’ın sinekleridir. Kendileri çok fazla olmakla beraber, İlknur’ın gazabına yeteri kadar uğramaktadırlar. Sinekkıran olarak kullanılan malzemeler: Şaplak, ballı ilâç, civciv.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın