HER KAFADAN BİR SES: YASAK

İllüstrasyon: Birkan Can Evirgen

Ece Naz 22: KIÇ YASAK! Vapurda sigara içmek yasak artık; yanlış anlaşılmasın açık havada da yasak. Hadi ön tarafta yasak: arkaya savrulan duman içmeyenleri bozmasın diye, kabul! Vapurun kıçında neden içemiyoruz? Giden vapurda sigara dumanının öne savrulması ihtimaline karşılık vapurun kıçı koruma altında!

Ezgi 22: Bazı yerlerde sigara içmek, bazılarında türban takmak, bazılarında saç göstermek, bazılarına çocuk yapmak, bazılarına çocuk aldırmak ama her yerde kırmızı ışıkta geçmek!

Betül 22: Güne mutlu uyanıp mutlu uyumak “YASAK”

Gözde 23: Yasakları yıkmak kural dışı olmaksa, normal dışı olmak yasaklara uymaktır.

Esra 24: Yatay ve dikey düzlemde eşitlik sağlamak için kurulmuş ama adaleti sağlayıp sağlayamayacağı düşünülmemiş hukuk sistemini yasallaştırmak için var edilmiş kısıtlama. Yasak – Yazık…

Fulden 22: Taksime gece gece kız kıza çıkmak yasak muna goyum! Félicitation à Cem!

Söyleşi: İlknur Seda Bendeş

Fransızca kamu yönetimi kızlar toplantısına “kesin” katılacak olan Meyla, herkesi ekti. Fotoğraflar çekilirken aynı zamanda dedikodu yapılıyor idi. Toplantı, Esra’nın yeni ve güzel evinde karnıyarık ve pilav yiyerek ve kola içerek başladı. Esra bütün gün yerde oturup bütün soğuğu yedi, kimsenin sözünü dinlemedi. Bütün çay servislerini Fulden yaptı. Ecenaz toplantıya geç kaldı “comme d’habitude”. Gözde yirmi üç kere Bahadır’ın kim olduğunu sordu.Betül kamusal alanın önemini vurguladı. Bir tek Ezgi pijama partisinin hakkını verip pijama giymişti. Fulden küfür etti. 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın