KOLU KIRILAN ALİCAN

Alican çok tembel bir çocukmuş. Yaz tatilinin bitmesine bir hafta kalmış. Ve Alican ödevini yapmamış.

Yaz tatili bitmiş, okullar açılmış. Alican öğretmenine ödevini yapmadığını söylerken hiç utanmamış. Teneffüs zili çalmış. Dışarıda yağmur yağıyormuş. Alican ve arkadaşları bu yüzden koridorlarda koşarak oynamışlar. Çok eğleniyorlarmış. Bir öğretmen Alican’ı koridorlarda koşarken görmüş. Ona:

  • Alican eğer koridorlarda koşarsan bir yerlerin kırılabilir, demiş.

Ders zili çalmış. Derste Alican hep bir şeylerle uğraşmış. Öğretmeni ona çok kızmış. Beslenme saatinda Alican yemeğini ayakta yemiş.

Alican bütün teneffüslerde koridorlarda koşmuş. En son teneffüste Alican duvara yaslanmış ve koşmaya başlamış. O kadar hızlı koşuyormuş ki, önündeki beşinci sınıf öğrencilerini görmemiş. Alican beşinci sınıf öğrencisine çarpmış.

Alican’ın ayağı kaymış, yere yuvarlanmış. Annesi Alican’ı doktora götürmüş. Alican’ın kolu kırılmış. Bir hafta okula gidememiş. Alican bir daha koridorlarda koşmaması gerektiğini anlamış.

Çizgi Hikaye: Ceren Gül Çıtak – 2. Sınıf/İstanbul

yasak minik draje

• Yasak Draje’de bazı yasakların ne denli işlevsel olduğunu anlatan çizgili hikayenin yazar-çizeri Ceren, 8 yaşında olup, öğrenim hayatına Sarıyer’de Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’nda devam etmektedir.
• “Kolu Kırılan Alican” isimli hikaye ortaya çıkarken yüksek dozda “Selena” ve “Bez Bebek” izlendi. Hikayenin yazımı ve çizimi bittikten sonra tam bir milyon iki yüz yetmiş iki bin kere “dergi ne zaman çıkacak” diye soruldu.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın