OKULDAN KAÇAN KIZLAR

Merhaba, benim adım Ceren, size bir anımı anlatacağım.
Ben birinci sınıftaydım. Öğle yemeği vakti gelmişti. Ben ve arkadaşlarım merdivenlerden iniyorduk ki camın orda bir kalabalığın biriktiğini gördük. Camdan biz de baktık. Bir de ne görelim? Dört tane abla kravatlarını ip gibi kullanıp okuldan kaçmaya çalışıyor. Neyse ki güvenlik de oradaydı. Ablalara bir şeyler söylüyordu.
Az sonra ablalar kaçmaya başladılar. Biz de onların peşinden koştuk. Ablalar okuldan kaçmayı başardılar. Arkadaşım Aleyna onların, “Kaçalım kaçalım.” Dediğini duymuş. Bana göre onların planı güvenliği oyalayıp kaçmaktı.

Çizgi Hikaye: Ceren Çıtak

cerenkacak

 

Ceren Kaçak Draje için yazdığı anısını erkenden bitirmiş olsa da; hikayeyi iki kez resmetmek zorunda kalmıştır. İlkinde ablaların pek abla gibi olmadığını, küçük olduklarını söyleyen minik drajemiz ikinci çiziminde bu sorunu halletmiş görünmektedir. 
Zaten yoğun geçen okul hayatı, bu ay 23 Nisan hazırlıkları nedeniyle daha bir yoğunluk kazanmış olan Ceren, kitap okumaya da bayılmaktadır. Okuma yazmayı öğrenmeden önce ise; kendisine okunan çocuk kitaplarını ezberleyip yeniden yorumlamaya bayılan yazarımız, yakaladığı her büyüğüne dikte ettirdiği pek çok özgün eserin de sahibidir...

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın