SICAK GÜNDEM

ROCK YILDIZI HAYATININ KONSERİNDE HAYATA VEDA ETTİ. 

WEMBLEY’DE BİR YILDIZ KAYDI

Geçtiğimiz yıl çıkardığı “i love my cave” isimli albümle müzik listelerinde 1 numaraya tırmanan Kate Porceserra’nın, Wembley stadında verdiği Londra konseri sırasında hayatını kaybettiği açıklandı. Londra polisi olayın basit bir kaza olduğunu açıklarken görgü tanıklarının anlatımları dinleyen herkesi dehşete düşürdü.

“Performansımı kimse unutamayacak!”

28 Mart günü Wembley Stadında verilen konser öncesinde yaptığı basın toplantısında; “kimsenin unutamayacağı bir performans sergileyeceğini” duyuran Porceserra heyecanlı tavırlarıyla dikkat çekmişti. As Parajans muhabiri Mustekie Al Hayati’ye verdiği özel demeçteyse hayranlarıyla kurduğu gönül bağının derinliğine dikkat çeken sanatçı, bu sevgiyi taşımanın kendisi için büyük bir sorumluluk olduğunu vurgulamıştı.

Görgü Tanıkları: “Kate’in uçtuğunu gördük!”

Konserde sahneye alkış yağmuru eşliğinde giren Kate Porceserra yarım saat boyunca birbirinden hareketli şarkılarla hayranlarını hop oturtup hop kaldırdı. Çıkış şarkısı olan “My sweet superman”i söylemeye başladıktan hemen sonraysa sanatçının havaya yükseldiğini belirten görgü tanıkları, havada dans ederken soyunan şarkıcının seyircileri çılgına çevirdiğini anlattı. Üzerinde hiçbir şey kalmayan Porceserra’nın uçarak statta bir tur atması üzerine seyircilerden bazılarının şoka girdiği bazılarınınsa sanatçıyı yuhalamaya başladığı öğrenildi.

Ajansımıza telefon aracılığıyla ulaşan bir görgü tanığı, Porceserra’nın havaya yükseldiği anda bunun özel tekniklerle gerçekleşmiş bir sahne şovu olduğunu düşündüğünü, ancak havada uçarken soyunan sanatçının herhangi bir aygıt kullanmasının da mümkün olmadığını söyledi.

Playback Çıldırttı:

Rock yıldızı uçmaya başladıktan sonra mikrofonu atıp soyunduğu halde “My Sweet Superman” isimli şarkının kesintiye uğramaması Wembley’i dolduran yüz bin kişiyi adeta çılgına çevirdi. Kandırıldığını düşünen binlerce izleyici parasını geri alabilmek için gişelere akın ederken geri kalanı da öfkeyle Porceserra’yı yuhalamaya başladı. Konser organizatörlerinin yaptığı anonslar da sanatçının hayranlarını yatıştıramayınca sahneye dönen rock yıldızı bir anda kendini protestocu kalabalığın ortasında buldu.

İngiliz Polisi: “Başını Çarptı”

Porceserra’nın hayatını kaybettiği konserde yapılan kamera kayıtlarına el koyan İngiliz polisi, “konser sırasında sahneden düşen Kate Porceserra’nın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını” açıklasa da görgü tanıkları bu iddiayı kesin bir dille yalanlıyorlar. Öte yandan genç yaşta hayatını kaybeden rock yıldızı için kurulan fan sitelerinin ana sayfalarını kararttıkları ve “Kate is a liar” ve “Playback is a swindling” ibareleri dışında herhangi bir metne yer vermedikleri görüldü.

Henüz 21 Yaşındaydı:

17 Mayıs 1988 tarihinde dünyaya gözlerini açan genç star, ilk albümüyle şöhreti yakalamış ve son bir yıla adeta damgasını vurmuştu. Yeni albümü için son hazırlıklarını yapan sanatçının bitmiş olan stüdyo kayıtlarının yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak konusu oldu.

Haber: Hayriye Gülle – Fotoğraf: As Parajans

Let fly me let fly me / My sweet Superman let fly me / Let’s escape to The Cripton I love you and you love me too / My sweet Superman My sweet Superman / You love me / and i learned to fly with this
Uçur beni uçur beni / Tatlı süpermenim uçur beni / Sensiz hayat çok anlamsız / Kriptona kaçır beni / Sen beni sevdin ben de seni / Tatlı süpermenim tatlı süpermenim / Sen beni sevdin / ben uçmayı böyle öğrendim

 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın