Bu Sessizlik Nereye Kadar: Hayriye Gülle Kaçırıldı

Hayriye Gülle tam bir işkolikti, ofiste bir sabahlamanın ardından sol gözü işlevsiz hale gelmişti...

Uluslararası Haber Ajansı As Parajans muhabiri Hayriye Gülle 28 Mayıs 2009 akşamı saat 19:00 sularında uzaylılarca kaçırıldı. İmza attığı şok haberlerle sık sık gündemi sarsan Gülle, istiklal Caddesindeki binlerce kişinin gözleri önünde kaçırldığı halde kimsenin olaya müdahale etmemesi As Parajans camiasında infiale neden oldu.

Uzaylılar Odakule Önünde  

Olay günü, takip etmekte oduğu bir haber için Taksim İstiklal Caddesindeki Odakule önünde bulunan Hayriye Gülle, saat 19:00 sıralarında havanın aniden kararak ısındığını hissetti. Kulakları sağır edecek ölçüde şiddetli bir uğultuyla gökyüzünde beliren bir cismin kendisine yaklaştığını gören Gülle‘nin yaklaşan cisim iniş yapana kadar bulunduğu yerden kıpırdayamadığı da aldığımız bilgiler arasında. Odakule önüne iniş yapan araçtan çıkan yaklaşık bir metre boyundaki uzaylılar Hayriye Gülle‘ye adıyla seslenerek dost olduklarını belirttiler. Yardıma ihtiyaç duyduğunu söyleyen yabancıların tavırlarından şüphelenen Gülle’nin kaçacağını anlayan uzaylılar ise As Parajans muhabirini bir ışın topuna hapsederek kaçırmayı başardılar.

Sinop Açıklarında Uzay Üssü

Kendisini kaçıran uzaylıların muntazam bir Türkçe ile konuştuklarını belirten Gülle, Taksim’den alınarak birkaç saniye içinde Sinop açıklarında bir su altı uzay üssüne götürüldüğünü anlattı. Burada uzaylı bilim adamlarınca testlere ve sorgulamaya tabi tutulduğunu belirten ünlü gazeteci, aynı gün söz konusu uzaylılarca kaçırılmış olduğu Odakule önüne götürülerek serbest bırakıldı.

Ne İstediler

Sinop açıklarındaki su altı uzay üssünde yapılan sorgulamada uzaylıların Hayriye Gülle‘ye sürekli olarak Ozan Akgöz isimli bir kişi hakkında sorular sordukları öğrenildi. Ozan Akgöz isimli ki˛inin Sirius Galaksisinin güvenliği ile ilgili çok gizli bilgilere sahip olduğu düşünülüyor. Kimliğinin gizli tutulması şartıyla As Parajansa konuşan bir NASA yetkilisi ise dünyada  Ozan Akgöz isimli bir kişi yaşamadığı ve uzaylıların muhtemelen yanlış iz peşinde oldukları şeklinde bir yorumda bulunarak bu haberi büyütmenin anlamsız olduğunu iddia etti.

Toplumsal Duyarsızlık

İstiklal Caddesindeki binlerce kişinin gözleri önünde cereyan eden bu kaçırma olayında kimsenin Hayriye Gülle‘yi kaçıran uzaylılara müdahale etmemesi de yoğun tepkilere neden oldu. As Parajans‘tan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada bir gazetecinin Türkiye’nin en kalabalık caddesinden uluorta kaçırıldığı halde binlerce kişinin buna seyirci kalmasının büyük bir utanç kaynağı olduğu belirtildi. Serbest bırakıldıktan sonra ilgili mercilere başvuruda bulanan dünyaca ünlü gazeteci Gülle‘nin bu başvurulardan herhangi bir sonuç alamadığı ve görgü tanıklarının tanıklık yapmaktan özenle kaçındıkları da alınan bilgiler arasında.

Haber: Hayriye Gülle – Fotoğraf: As Parajans

Uzaylılar tarafından tüm kaçırılanların anlattıkları ortak bir nokta var; yaratıklar ortalama 1.20 m. boyunda, iri gözlü ve gri tenli. Hepsi de yaratıkların onları almak gökyüzünden geldiklerini söylüyor. Bu garip ziyaretçiler insanları hipnotize ederek evlerinden ya da arabalarından alıyorlar. Ve daha da garibi, bu olayları yaşadığını söyleyenlerin çok azı yaşadıklarının gerçekliğine inanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın